خانه / خدمات / لوله بازکنی کرج

لوله بازکنی کرج

لوله بازکنی کرج

گرفتگی لوله فاضلاب (لوله بازکنی کرج) امری عادی می باشد که ممکن است برای هر ملکی رخ دهد. این مورد در ساختمانها وآپارتمانها مخصوصا مراکز عمومی زیاد رخ می دهد.لوله های فاضلاب از چندین لوله متصل به هم تشکیل می شوند که به چاه فاضلاب میریزند.(رفع گرفتگی لوله فاضلاب)

به علت گرفتگی های زیادی که در منازل پیش می آید معمولا شهروندان از روش های سنتی مانند جوش شیرین یا سرکه یا با روش های شیمیایی(محلول های لوله بازکنی کرج ) اقدام به رفع گرفتگی لوله های خود می کنند.

با این وجود، لوله بازکنی کرج شیمیایی هم توان محدودی دارد و هم باعث آلودگی و از بین رفتن لوله ها به مرور زمان می شود. مخصوصا چشم ها و دست ها به خاطر تماس با محلول شیمیایی ممکن است صدمه ببینند. این رخداد ممکن است باعث سرخ شدم چشم ها، ایجاد حساسیت، یا حتی کوری چشم یا آسیب شدید قرنیه را نیز شامل شود. به همین علت این راه به شهروندان عزیز توصیه نمی شود.

رفع گرفتگی لوله های فاضلاب با رعایت نکات ایمنی

تشخیص جنس لوله فاضلاب در لوله بازکنی کرج امری بسیار مهم میباشد و همچنین نوع لوله بازکنی شیمیایی مساله ای است که نیاز به تجربه و تخصص دارد. معمولا لوله بازکن ها یا محلولهای اسیدی قوی، سبب آسیب به لوله های فاضلاب می شوند و پوسیدگی سیستم لوله کشی، بروز ترکیدگی و در نهایت آب دادن و نشتی از خطرات این محلولها می باشد. هرچند که برای بازشدن لوله های چدنی میتوان از اسیدهای رقیق استفاده کرد ولی استفاده از اسید برای بازکردن لوله های پولیکا و پلاستیکی سبب خوردگی و سوراخ شدن می شود. رعایت تمام نکات ایمنی، استفاده از دستکش های حفاظتی و عدم استفاده از محلولهای غلیظ از مسائل مهم می باشند.

رفع گرفتگی لوله
رفع گرفتگی لوله

بالا رفتن عمر ساختمانها و نیاز به لوله بازکنی :

هرچه عمر ساختمانها بالا می رود ,و سیستم لوله کشی فاضلاب قدیمی تر می شود احتمال اینکه لوله دچار گرفتگی شود بیشتر می شود. معمولا در ساختمانها و بناهای قدیمی از سیستم لوله کشی چدنی استفاده شده است. به خاطر طولانی شدن رفع گرفتگی لوله ها فشار زیادی به لوله ها وارد می آید. که این امر باعث می شود  فشار وارده به لوله ها زیاد شده و در صورت عدم رفع گرفتگی ، سبب شکستگی لوله ، بروز نشتی و ترکیدگی، برگشت فاضلاب، و انتشار بوی بد فاضلاب به داخل منزل  و …  شود.

تشخیص گرفتگی :

برای تشخیص گرفتگی لوله های فاضلاب مواقعی که خروج آب دچار مشکل شد و با پمپ های معمولی لوله بازکنی ، راه خروجی باز نشد و یا با لوله بازکن های شیمیایی، مشکل برطرف نگردید بایستی کاسه توالت، دستشویی یا کف  شور را بازکرده و پمپ باد را درمحل قرار داده و با متراکم شدن لاستیک پمپ به قسمت داخل شترگلو یا سیفون، گرفتگی لوله ها  را رفع کرد.که این امر نیاز به کارشناسان و متخصصین مجرب شرکت های لوله بازکنی و تخلیه چاه (پیشرو) دارد.

همچنین گاهی به خاطر گرفتگی لوله با شئی خارجی یا سفت شدن شدید فضولات سبب گرفتگی شده که دستگاه تراکم هوا یا پمپ باد سبب باز شدن لوله ها می شود. البته بایستی دقت کرد که اینکار توسط تکنسین با تجربه صورت گیرد تا سبب ایجاد سانحه و پس زدگی فاضلاب و فضولات نشود.

لوله بازکنی کرج :

بازکردن لوله فاضلاب با پمپ باد (کمپرس باد) در چندین مرحله انجام می پذیرد تا گرفتگی لوله باز شود. بعد از باز شدن، آب را بازکرده و نحوه خروج آب از لوله ها و کشش سریع سیستم لوله کشی تست می شود. در صورتیکه این روش بازکردن لوله با دستگاه تراکم هوا جوابگو نباشد یا محل گرفتگی با سیفون یا شترگلو فاصله زیادی داشته باشد بایستی به ناچار سراغ استفاده از دستگاه فنرزنی رفت.

شهروندان گرامی بایستی گرفتگی را جدی بگیرند و در وقت مقرر نسبت به رفع گرفتگی لوله اقدام نمایند و گرنه منجر به بالا آمدن فاضلاب، ترکیدگی در لوله ها، ظاهر شدن نم در سقف، دیوارها، سرویسها، حمام ها، هدر روی آب، بوی نامطبوع نم در سقف، کف و دیوار و نیز ریزش گچ ها و …. می شود. به طورکلی خسارت زیادی به اموال، ساختمان و محیط پیرامونی وارد می شود.

فنر زنی

رفع گرفتگی لوله فاضلاب حمام ناشی از دو علت می باشد یکی وجود لوله هایی با قطر کم و دیگری وجود مواد چربی، تجمع موهای زائد در بخشی از لوله. به هنگامیکه قطر لوله کمتر از چهار اینچ باشد گرفتگی ایجاد می شود. در لوله های آشپزخانه نیز تجمع چربی، تجمع بخشی از مواد غذایی میتوانند عامل گرفتگی لوله باشند.

زمانی که محلولهای لوله بازکن یا پمپ های باد(دستگاه تراکم هوا) نتوانند لوله را باز کنند یا مکان گرفتگی فاصله زیادی با شترگلو یا سیفون داشته باشد بهترین روش برای بازکردن لوله(لوله بازکنی کرج ) استفاده از فنر لوله بازکنی و عمل فنر زنی است. این دستگاه برقی با داشتن فنری مقاوم و دارای پیچهای مخروطی در قسمت سر فنر، سبب سُر خوردن اشیا و موانع درون لوله به قسمت جلو می شود.

لوله بازکنی کرج
لوله بازکنی کرج

این دستگاه با چرخاندن فنر که همراه با صدای وز- وز است فنر به جلو حرکت کرده و گرفتگی رفع می شود. بعد از باز شدن گرفتگی در یکی دو مرحله، با رها کردن آب با فشار شدید و بررسی کشش سریع آن، عمل را آزمایش می کنند تا از رفع گرفتگی اطمینان حاصل کنند.

شرکت لوله بازکنی پیشرو:

تکنسین های باتجربه در مدت کوتاهی سعی می کنند که گرفتگی لوله را برطرف کرده و پس از تست جریان کشش آب درون لوله ها،  برای مدت طولانی خیال شما از رفع گرفتگی لوله آسوده می شود. تکنسین های باتجربه شرکت تخلیه چاه و لوله بازکنی پیشرو در این زمینه آماده ارائه خدمات به شهروندان عزیز می باشند. برای هرگونه مشاوره یا استفاده از خدمات کارشناسان این شرکت،  با شماره های ما تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.