خانه / خدمات / رفع بوی بد توالت و فاضلاب منزل

رفع بوی بد توالت و فاضلاب منزل

دلایل گرفتن بوی بد و نامطبوع در چاه توالت و راه های رفع آن:

از عمده مسائلی که مردم با آن سرو کار دارند مخصوصا کسانی ساختمانهای شهری که توالت آنها در داخل خانه است، بوی بدی(رفع بوی بد فاضلاب) است که از چاه توالت در ساختمان استشمام می شود. بوی بد چاه فاضلاب نشان از نشت گاز سمی سولفید هیدروژن به داخل منزل را دارد. که گاز فاضلاب هم نامیده می شود. که در ادامه روش های خانگی رفع بوی بد فاضلاب توضیح داده شده است.

این بو که می تواند حتی دائمی باشد و یا در زمان های مختلفی به مشام افراد برسد، غلظت های مختلفی می تواند داشته باشد از غلیظ گرفته تا رقیق. علت این بوی نامطلوب که  از چاه و فاضلاب خارج می شود ریز ارگانیسم‎‎‎های بی‌هوازی موجود در چاه شروع به تجزیه آن می‌کنند و نتیجه‎ی این فرآیند،تولید گازهایی مثل آمونیاک، متان و هیدروژن سولفوره که  گازهای سپتیک نامیده می شوند است.

این گازها معمولا به ندرت از چاه بالا می‌آیند و بوهای بدی مانند بوی تخم‌مرغ گندیده در محیط سرویس بهداشتی و خانه پخش می شوند. حالا اگر پوششی در کف سنگ توالت قرار داده نشود، این گازهای نامطبوع به سادگی باعث بدبو شدن فضا می‌شوند.

این بو شبیه به بوی تخم مرغ گندیده یا ماهی یا لاشه گندیده است و امکان به مشام رسیدن آن در آشپزخانه، توالت، حمام و یا هر محل دیگری از ساختمان وجود دارد.

روشهای ساده خانگی برای رفع بوی بد فاضلاب :

روش های خانگی رفع بوی بد فاضلاب
روش های خانگی رفع بوی بد فاضلاب

روش اول: نمک و جوش شیرین را داخل یک کاسه آب جوش حل کنید و این محلول را درون لوله فاضلاب بریزید. یکی از بهترین ترکیبات برای رفع بوی بدتوالت و فاضلاب همین ترکیب می باشد و بسیار تاثیر گذار است.

روش دوم: آب لیمو و جوش شیرین را به مقدار یک پیمانه آماده کنید، این دو را در یک کاسه ریخته و با هم حل کنید، سپس آن را به داخل لوله فاضلاب بریزید. پس از گذشت زمان کمی شیر آب سرد را باز کنید و اجازه دهید تا مقدار کمی آب به داخل چاه جریان یابد، این روش را چندین بار انجام دهید.

روش سوم: سرکه و جوش شیرین را به مقدار یک پیمانه باهم مخلوط کرده و داخل لوله بریزید.

روش چهارم: آهک به مقدار یک کیلو تهیه کنید و با ۱۰ لیتر آب مخلوط کنید،  بعد از چند ساعت آن را تکان داده و از صافی رد کنید و آن را برای مدتی طولانی در دستشویی تخلیه کنید، یعنی اجازه دهید به مقدار زیادی در آن جا بماند.

روش پنجم:

آبلیمو وجوش شیرین به میزان یک چهارم پیمانه را با هم مخلوط کنید تا یک مایع خمیری شکل به وجود آید.این مایع گازدار را درون سیستم فاضلاب بریزید اجازه دهید در آن جا به مدت چند دقیقه باقی بماند.

روش ششم:

نصف پیمانه جوش شیرین  را به درون سیستم زه کش بپاشید. نصف پیمانه سرکه را روی آن بریزید بگذارید به  مدت ۵ دقیقه واکنش دهند و سپس شیر آب گرم را به مدت ۳۰ ثانیه باز کنید.

روش هفتم:

قالب های یخ را با سرکه پر کنید یک لیمو را برش زده و تکه ای از آن را در هر قالب یخ قرار دهید اجازه دهید این ترکیب یخ بزند و سپس آن ها را در یک کیسه در فریزر نگهداری کنید، مدت چند روز، چند عدد از آن ها را در سیستم فاضلاب ریخته و آب سرد را روی آن ها باز بگذارید تا خرد شوند.

راه حل مناسب برای رفع بوی بد فاضلاب  :

یکی از این راه حل ها استفاده از سیفون مناسب است. معمولا افراد به اشتباه  به فلاش ‌تانک دستشویی سیفون می گویند. یکی از دلایلی که باعث ایجاد بوی نامطبوع در فضای خانه است را می توان به نبود نصب لوله های فاضلاب به شکل استاندارد اشاره کرد، یعنی سیفونی که در ظرفشویی یا دستشویی یا حمام قرار گرفته است استاندارد نیست و دارای فضای خالی هست که از آن نشت گاز صورت می گیرد.

به همین دلیل زمان نصب سیفون بایستی دقت نمود سیفونی که خریداری می شود طراحی خاصی داشته باشد که گلوی آن به طور کامل پر از آب شود و دارای درزی به منظور نشت گاز نباشد. به علت مواد مصرفی و شیمیایی انباشته شده در چاه های فاضلاب، آن ها گاز های سمی تولید می کنند که نام آن ها به اصطلاح گاز فاضلاب می باشد. غلظت و درجه خفگی این گاز ها به عوامل مختلف و به مواد ترکیبیی که داخل چاه فاضلاب وجود دارد بستگی دارد.

رفع بوی بد توالت و فاضلاب
رفع بوی بد توالت و فاضلاب
سیفون چیست : (مناسب ترین راه حل)

سیفون یا همان شترگلو، لوله‌ای خمیده شبیه مَد یا کلاهِ حرف «آ» است که زیر سنگ توالت کار گذاشته می‌شود و همیشه هم مثل یک کاسه پُر از آب است. اگر چند بار در طول روز فلاش‌تانک دستشویی کشیده و آب درون سیفون تازه شود، دیگر جای نگرانی برای وجود بوهای نامناسب در فضای دست‌ شویی نیست.

روش آن برای جلوگیری از پخش شدن بوی بد چاه این است که وقتی بوی بد فاضلاب پس از تولید در عمق چاه به سمت بالا می آید در این زمان این گاز ها به آب درون شتر گلو رسیده و درون آن حل می‌شوند و دیگر نمی‌توانند به سمت فضای اتاق توالت راه پیدا کنند.

اگر سیفونی وجود نداشته باشد که این گازها در آب آن حل شوند این بو به راحتی در فضای دستشویی و منزل پخش می شوند . زمانی که حجم گازهای حل‌شده در آب شترگلو بالا می‌رود، آن آب هم به یک آب بدبو تبدیل می‌شود. و بوی خیلی نامطبوعی دارد.

رفع بوی بد در سینک ظرف شویی آشپزخانه: (رفع بوی بد توالت و فاضلاب )

ممکن است هنگامی که آشپزخانه خود را کاملا تمیز کرده اید و هرگونه آلودگی را از اطراف آن پاک کرده اید ولی باز هم که از کنار سینک ظرفشویی رد می شوید، بوی نامطبوعی را استشمام کنید و نمی دانید با این بو چکار کنید.

در ادامه به علت ایجاد بوی بد و رفع مشکل می پردازیم:

علت بوی بد و نامطبوع در سینک و چاه آشپزخانه:

علت بوجود آمدن  بو می تواند از بقایای مواد غذایی باشد که در سیستم لوله و فاضلاب سینک ظرفشویی شما گیر کرده و فاسده شده اند. فرقی نمی کند چقدر آشپزخانه شما تمیز باشد، تجمع قطعات غذایی فاسد در سیستم فاضلاب شما این توانایی را دارند تا بوی نامطبوعی تولید کنند که آن محیط تمیز دیگر خوشایند نباشد. به شما هشدار می دهیم که برای بیرون آوردن این زباله ها هیچوقت در زهکش دست نکنید.

از مواد شیمیایی قوی برای فع بوی بد توالت و فاضلاب استفاده نکنید سعی کنید همیشه  از روش های خانگی رفع بوی بد فاضلاب استفاده کنید مواد شیمیایی قوی ممکن است به لوله ها آسیب وارد کنند و حتی محیط را آلوده کنند.

جهت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با کارشناسان شرکت تخلیه چاه و لوله بازکنی پیشرو تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.