خانه / خدمات / تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه

امروزه با پیشرفت تکنولوژی، دستگاهای تشخیص ترکیدگی توان آن را دارند که با استفاده از گیرنده هایی که روی سطوح قرار داده می شوند محل ترکیدگی لوله یا شکستگی لوله را تشخیص می دهند. دستگاههای نشت یاب میتواند بدون کندن نقاط مختلف و محلهای عبور لوله ها، محل دقیق ترکیدگی را تشخیص داده و کار عیب یابی را تسریع نماید. این دستگاه باعث کاهش هزینه عیب یابی شده به طوریکه نیازی به کندن نقاط مختلف جهت یافتن محل دقیق نشتی نبوده و بازسازی مجدد محل کنده شده را به حداقل می رساند.

امروزه مشتریان توقع دارند که با استفاده از دستگاههای نشت یاب یا تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه ، بدون هرگونه تخریب غیرضروری و با روشهای غیرسنتی محل عیب را مشخص نمایند. این مساله در ساختمانهایی که لوله های متعدد و سیستم پیچیده تاسیساتی دارند به یک ضرورت تبدیل شده است. دستگاههای تشخیص ترکیدگی لوله یا نشت یاب ها معمولا بر اساس امواج، کار تشخیص را انجام می دهند. این دستگاهها مجهز به گیرنده های بسیار قوی می باشند که میتوانند کوچکترین ترکیدگی یا نشتی را در خطوط انتقال آب تشخیص دهند. این دستگاهها با فرستادن امواج به محل های مختلف و برخورد آن به سطوح و آنالیز آن توسط گیرنده دستگاه، محل ترکیدگی را مشخص می کنند.

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه
تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه

 تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه به چند نوع وجود دارند:

  1. دستگاه آکوستیک برای تشخیص ترکیدگی لوله ها
  2. دستگاه رادیویی برای تشخیص ترکیدگی لوله ها
  3. دستگاه آکوستیک عقربه ای برای تشخیص ترکیدگی لوله ها
  4. دستگاه آکوستیک کاملا دیجیتالی پیکو برای تشخیص ترکیدگی لوله ها

دستگاههای مافوق صوت که برای تشخیص ترکیدگی و نشتی خطوط انتقال آب و فاضلاب به کار می رود یکی از رایجترین و دقیق ترین  تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه می باشند که این روش غالبا توسط متخصصان بوده و کمتر توسط افراد تاسیساتی استفاده می شود. در جائیکه آب با فشار از لوله خارج می شود خروج آب حتی از ریزترین سوراخها سبب تولید صدایی می شود که محل ایجاد صوت توسط این دستگاه تشخیص داده می شود. این دستگاهها می توانند تشخیص ترکیدگی صوتی را تا عمق ۴۰ سانتی متری تشخیص دهند. برای تشخیص ترکیدگی های لوله در اعماق بیش از چهل سانتی متر نیاز به نشت یاب های مجهزتر و صنعتی می باشد.

مساله یافتن محل دقیق ترکیدگی در ساختمانهای گران قیمت یا با تزئینات خاص حتماً باید با دستگاههای نشت یاب باشد تا محل دقیق ترکیدگی با فاصله کمتر از ده سانتی متر مشخص شوند. پس دقت کنید که محل نشتی حداقل ده سانتی متر ممکن است از محل نشان داده شده فاصله داشته باشد.

دستگاههای نشت یاب
دستگاههای نشت یاب

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه دارای یک گیرنده و فرستنده امواج بوده که آنها درون یک محفظه کپسول مانندی قرارگرفته و با قرار دادن کپسول روی لوله ها، دیوارها یا مکانهایی که احتمال نشتی در نزدیکی آنها وجود دارد قرار داده می شود. فرستنده این دستگاه امواج خود را به سوی نقطه مذکور فرستاده و امواج بازگشتی از آن مکان دریافت می گردد. اطلاعات در دستگاه آنالیز شده و مکان نشتی را مشخص می کند.

مزیت استفاده از دستگاه های نشت یاب برای تشخیص ترکیدگی لوله

با بهره گیری از  تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه می توان وجود هرگونه ترکیدگی یا نشت و حتی ترک خوردگی داخل لوله ها را تشخیص داد. این دستگاه بدون ایجاد هیچ مشکلی، کار تشخیص را آسان و سریع نموده است. همچنین هیچگونه نیازی به تخریب بخشی از ساختمان یا کَنده کاری برای تشخیص محل دقیق ترکیدگی لوله وجود ندارد. بعد از تشخیص محل ترکیدگی با دستگاه، محل دقیق را بازکرده و رفع عیب می گردد.

قبل از هرگونه دست به کلنگ شدن و تخریب گوشه ای از ساختمان، حتما با متخصصان شرکت پیشرو که سالها تجربه و تخصص در نشت یابی و ترکیدگی لوله دارند تماس گرفته و با دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله ها، محل مشکل را شناسایی و از تحمیل هزینه های بیشتر خود داری کنید.

شرکت پیشرو با چندین سال سابقه در این زمینه و با بهره گیری از تکنسین های باتجربه، آماده ارائه هرگونه خدمات در این زمینه می باشد. برای هرگونه مشاوره و بهره مندی از خدمات ما با شماره های ما تماس حاصل نمائید. بازدید و مشاوره کارشناسان این شرکت با مشتریان محترم رایگان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.