خانه / خدمات / طوقه چینی و کول گذاری

طوقه چینی و کول گذاری

طوقه چینی و کول گذاری از دیگر تخصص های مهم شرکت لوله بازکنی و تخلیه چاه پیشرو برای چاه های آب و فاضلاب می باشد.

در طوقه چینی و کول گذاری مهم نیست، که چاه آب و فاضلاب جدید یا قدیمی باشد، طوقه چینی و کول گذاری ایمنی و سلامت چاه شما را ضمانت می کند، و از مهم ترین اقدامات لازم  بعد از حفر چاه فاضلاب و یا لایروبی چاههای قدیمی است.

طوقه چینی چیست ؟؟

طوقه چینی
طوقه چینی

عملی است که در آن برای محکم نمودن دهانه چاه(آب و فاضلاب) از ارتفاعی حساب شده، توسط آجرهای مخصوص دورچینی انجام می شود. این دور چینی را توسط ملات و سیمان تا دهانه چاه ادامه میدهند.

طوقه حالتی گلدانی داردکه دهانه چاه را مستحکم می کند. تعیین اندازه طوقه چینی براساس تجربه مغنی وجنس خاک دهانه چاه می باشد.

خاک هایی که به دهانه ی چاه نزدیکترند و در سطح زمین قرار دارند بسیار سست تر از خاک ته چاه یا انباره ی آن هستند به همین علت ایمنی دهانه چاه را به خطر می اندازند، در صورت مستحکم نبودن دهانه ی چاه خطر ریزش، چاه را همیشه تهدید می کند.

ترکیدگی لوله، نشتی آب، به مرور زمان خاک دهانه چاه را که اغلب ماسه می باشد را شسته و دهانه چاه را فرو میریزد.

طوقه چینی تخضصی و اصولی که توسط مغنی های مجرب شرکت لوله بازکنی و تخلیه چاه پیشرو انجام می شود را  می توان دهانه ی چاه را در برابر چنین خطرات پرهزینه بیمه کند.

از مزیت های طوقه چینی میتوان به پیدا کردن موقعیت دقیق حفر چاه فاضلاب پس از سالها اشاره کرد، موقع کندن زمین به آجرها برخورد کرده و محل دقیق چاه مشخص می شود .

کول گذاری چیست ؟؟

کول گذاری
کول گذاری

کول به استوانه های سیمانی ( اکثرا جنس آنها از بتن می باشد) با اندازه های مختلف می گویند، که باعث جلوگیری از ریزش دیواره های چاه می شود.به عمل جایگذاری کول داخل چاه آب و فاضلاب  از ته چاه تا دهانه آن  را کول گذاری می نامند.

عواملی همچون رانش زمین، زلزله، رطوبت،سست بودن خاک و… باعث ریزش دیواره ها ی چاه آب و فاضلاب می شوند، به همین دلیل دیواره های چاه را با کول می پوشانند تا از ریزش چاه جلوگیری کند.

متخصصان مجرب شرکت لوله بازکنی و تخلیه چاه پیشرو اندازه ی کول ها را متناسب با قطر چاه انتخاب می کنند، به صورتی که کول ها به دیواره  چاه بچسبند و نقش نگهدارنده ی دیواره ی چاه را برعهده بگیرند.

انواع کول گذاری و کابرد آنها برای چاه:

کول دایره ای شکل: مناسب برای میله ی چاه

کول بیضی شکل: مناسب  برای انباره ی چاه

معیار محاسبه ی قیمت کول برا اساس متراژ چاه فاضلاب و آب می باشد، جهت اطلاعات بیشتر در رابطه با قیمت کول با کارشناسان شرکت تخلیه چاه و لوله باز کنی پیشرو تماس بگیرید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.